Projektindító Konferencia 2020.09.30. 10 00

2020. szeptember 16., 09:10
Változik az éghajlat. Alkalmazkodjunk együtt.

A LIFE Éghajlat-politika alprogram keretében, szeptemberben elindult a Miskolci Egyetem koordinálásával a LIFE-CLIMCOOP projekt. Helyi, regionális, országos, uniós és nemzetközi szinten egyaránt szükség van megfelelő klímaalkalmazkodási stratégiák kidolgozására az éghajlatváltozás káros hatásainak megelőzése, illetve minimalizálása érdekében. A városi térségeknek fontos szerepük van e stratégiák megvalósításában.

A LIFE-CLIMCOOP projekt keretében a Miskolci Egyetem együtt dolgozik Kazincbarcika város és a BorsodChem Zrt.-vel és megvizsgálják a klímaváltozáshoz való alkalmazkodási lehetőségeket, a hatások csökkentése érdekében szükséges lehetséges lépéseket. Létrejön egy módszertani útmutató, valamint egy online alkalmazkodási jógyakorlat gyűjtemény, amelyek a közös alkalmazkodási klímastratégiák átültethetőségét segítik majd elő más önkormányzatok és ipari vállalatok számára hazánkban és az EU területén.

A projekt nyitórendezvényére 2020. szeptember 30-án került sor, online formában. A rendezvényt dr. Kaderják Péter az ITM Energia- és Klímapolitikáért felelős államtitkára nyitotta meg. Előadást tartott még Prof. Dr. Ürge-Vorsatz Diána és Dr. Botos Barbara az ITM klíma politikáért felelős helyettes államtitkára is.

Projektindító Konferencia 2020.09.30. 10 00

A második magyar koordinálású LIFE Éghajlat-politiika alprogram keretében induló projekt
résztvevőinek nevében örömmel hívjuk és várjuk Önöket nyitókonferenciánkra, amelyet a járványügyi
helyzetre való tekintettel online formában ta1rtunk meg'.
A konferencia során röviden bemutatjuk a projektet, valamint bemutatkoznak az azt lebonyolító
konzorcium tagjai Mindezt három neves szakmai előadó klímaváltozással, városi klímaadaptációval
foglalkozó előadása követi.
Zárásként kerekasztal beszélgetés formájában tehetik fel felmerülő kérdéseiket, illetve vitathatják meg gondolataikat.

A konferencia programja:

10:00-10:10 A konferencia résztvevőinek köszöntése

Prof. Dr. Szűcs Péter, Miskolci Egyetem, általános rektorhelyettes
Prof. Dr. Viskolcz Béla, Miskolci Egyetem, Kémiai Intézet igazgató

10:10-10:20 Nyitóbeszéd
Dr. Kaderjá Péter, Energia- és k ímapolitikáért felelős államtitkár, a projekt fővédnöke

10:20-10:50 Konzorciumi partnerek bemutatkozása

10:50-11:50 Szakmai előadások
Prof. Dr. Ürge-Vorsatz Diá1na, Professzor, CEU, Környezettudományi és Politikai Tanszék,
Alelnök, IPCC, 11 . munkacsoport
Dr Botos Barbara, klímapolitikáért felelős helyettes álllamtitkár,
ITM, Energia- és Klím1apolitikáért Fele ős Államtitkárság