RING 2017

2020. november 3., 13:40

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának szervezésében valósul meg a IV. Fenntartható Nyersanyag-gazdálkodás Nemzetközi Projekthét az EFOP-3.6.2-16-2017-00010 „Fenntartható Nyersanyag-gazdálkodás Tematikus Hálózat – RING 2017” című projekt támogatásával.

Miskolc, 2020. november 25-27.

• A konferencia az alábbi kutatási területek legújabb kutatási eredményeinek megismertetését tűzte ki célul:
  • WEEE – elektronikai és elektromos eszközök hulladékából értékes anyagok kinyerése
  • Nagytömegű ipari és bányászati hulladékok és melléktermékek innovatív hasznosítása
  • Települési szilárdhulladék (TSZH), mint másodlagos nyersanyagforrás
  • Szennyvizek és szennyvíziszapok hasznosítása, alacsony CO2 kibocsátási technológiák
  • Lignocellulózok hasznosítása

A Tudományos Konferencia nyelve angol és magyar. A szerzők és az előadók szabadon megválaszthatják melyik nyelven írják a cikket és tartják az előadást.

A tudományos program mellett sor kerül majd kísérő rendezvényekre, többek között az Európai Unió H2020 keretprogramjának utolsó pályázati felhívásával, a Green Deal elnevezésű pályázati felhívásokkal kapcsolatosan, valamint a 2021-ben induló új programciklus, a Horizon Europe programról. További információ: https://www.miskolcipw.hu/